Niedawno odkurzyłem swoje…

Niedawno odkurzyłem swoje stare #psp 3004, co by nostalgnąć trochę przy starych, dobrych tytułach ( ͡° ͜ʖ ͡°) „God Of War”, „GTA: Liberty City Stories” czy chociażby”Assassin’s Creed”.

Na karcie pamięci miałem również grę typu homebrew – „Lamecraft”, czyli nieoficjalny port #minecraft zrobiony przez polskiego dewelopera Marcina Płoskę (aka Drakon). Jako, że była to wersja sprzed kilku lat, rozejrzałem się w sieci za aktualizacją. Nie zdziwiło mnie to, że gra jest nadal rozwijana, ponieważ zainteresowanie projektem było ogromne, świadczy o tym chociażby niezliczona ilość modyfikacji robionych przez innych programistów.

W porównaniu z wersją, w która zagrywałem się lata temu, przeskok w gameplayu był ogromny. I mimo, że „Minecraft” na PSP ma swoje ograniczenia, to gra mi się o niebo lepiej, niż w normalną pełną wersję na #android (niech żyją fizyczne przyciski!). Mobilność jest dokładnie taka sama jak w przypadku smartfona, ale przyjemność płynąca z rozgrywki jest nieporównywalnie większa 🙂