W aplikacjach samsunga…

W aplikacjach samsunga aktualizacje wprowadzają reklamy.

To jest chyba dość ciekawy moment na dyskusję. Kiedyś apple było drogie i ble (dla wielu takie jest nadal) i chciało tylko ruchać klientów. Potem nadeszły czasy wyrównania cen, niektórzy wolą telefony z Androidem a niektórzy z iOS i świetnie.

Tylko zaczyna się dziać coś dziwnego. Najnowszy iPhone 12 będzie kosztował w najtańszej wersji $549. Ostatni samsung s20 zaczynał się od $999 (są głosy, że kolejny będzie droższy bo snapdragon 875 będzie znacznie droższy).

Można się kłócić o kilka rzeczy w tym sporze ale na pewno nie można się kłócić o to, że jeżeli chodzi o osiągi to iPhone tańczy kółka wokół Androida (szczególnie CPU).

Czy przy flagowcach w ogóle można się będzie doszukiwać jakiegokolwiek powodu w kupowaniu telefonów np. Samsunga? Na pewno jakieś są, w tym po prostu lubienie Androida jako systemu ale ten wybór staje się coraz cięższy. Kolejnym powodem przemawiającym za iPhone są te Apple Glass będące gdzieś za rogiem, które do działania będą wymagały iPhona.

Odnoszę wrażenie, że jeżeli nie będzie jakiejś rewolucji w świecie Androida to czeka go powolne staczenie się w nieistotność (na rynku flagowców). Już w ogóle pomijając kwestię śmiesznie krótkiego wsparcia to lista powodów, żeby wybrać Androida każdego dnia jest krótsza a iPhona dłuższa

https://www.androidpolice.com/2020/06/30/ads-are-taking-over-samsungs-galaxy-smartphones-and-im-fed-up/
#android #ios #iphone #samsung